Możliwy powrót do stref i obostrzeń. Niedzielski wyjaśnia

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza ponownego wprowadzenie lockdownu na jesień. Jak mówi minister zdrowia Adam Niedzielski, brane są pod uwagę różne scenariusze. 

Fot. KPRM

Na jesień może wrócić podział strefy. Tym razem nie będzie dotyczył liczby zakażonych koronawirusem osób ani śmiertelności w wyniku COVID-19.

Jak podaje Radio Zet, czerwoną strefą i najsurowszym lockdownem mogą zostać objęte regiony, gdzie zaszczepialność jest najniższa. To jeden z wariantów jaki rozważa rząd.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał na konferencji prasowej, że „Jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimikolwiek obostrzeniami, to one na pewno będą brały pod uwagę regionalny stopień zróżnicowania w wyszczepieniu”

Rząd cały czas analizuje wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla różnych grup zawodowych. Decyzja jednak jeszcze nie zapadła. Na dzień 2 sierpnia 2021 roku zaszczepiło się w pełni ponad 17 mln dorosłych Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c