„Musimy być do tego przygotowani” Minister zdrowia o pandemii

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się we wtorek do nowej rzeczywistości i zmian, które nadchodzą w związku z mijającą trzecią falą pandemii. 

Fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski w optymistycznym tonie komentował ostatnie dane dotyczące zakażeń koronawirusem.

„Patrząc na dynamikę spadków zakażeń koronawirusem i na sytuację dynamicznego rozwoju Narodowego Programu Szczepień, wydaje się, że wracamy na tory normalności, ale musimy być ostrożni” – powiedział minister.

Niedzielski odniósł się do działania szpitali tymczasowych i stwierdził, że gdyby nie powstały jeszcze w czasie drugiej fali pandemii, to podczas trzeciej, kilka regionów nie poradziłoby sobie z zakażeniami we własnym zakresie.

Minister przestrzegł jednak przed kolejnymi mutacjami koronawirusa.

„Musimy niestety się liczyć z tym, że ryzyko pandemii, ryzyko pojawienia się nowych mutacji w ramach tej pandemii, której mamy czy ryzyko w ogóle pojawienia się wirusów, to jest ryzyko, z którym musimy się oswoić. Oswoić, bo musimy się liczyć z tym, że kolejne mutacje mogą się pojawić, mogą się pojawić kolejne wirusy, kolejne pandemie i my musimy być do tego przygotowani” – powiedział szef resortu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c