Muzyk był zakażony koronawirusem. Wcześniej zaszczepił się pierwszą dawką. Trafił do szpitala

Kuba Sienkiewicz to muzyk zespołu Elektryczne Gitary, ale również lekarz. Niedawno informował, że otrzymał szczepionkę na COVID-19, nie czując się po niej dobrze. Teraz okazało się, że przeszedł również zakażenie koronawirusem. Najprawdopodobniej zakaził się jeszcze przed szczepieniem. Zaledwie kilka dni temu wyszedł ze szpitala.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Kuba Sienkiewicz, który jest wokalistą grupy Elektryczne Gitary, a z wykształcenia lekarzem neurologiem, w ostatnim czasie pochwalił się przyjęciem szczepionki na koronawirusa preparatem Astra Zeneca. Jak się jednak okazało, nie zniósł jej dobrze i doświadczył wiele skutków ubocznych towarzyszących mu przez kilka dni.

Dodatkowo, po otrzymaniu pierwszej dawki mężczyzna przeszedł zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Chorobę przechodził na tyle ciężko, że przebywał w szpitalu MSWiA w Warszawie z covidowym zapaleniem plus. Jak przekazał w rozmowie z „Faktem” ze szpitala został wypisany 4 kwietnia.

Teraz Kuba Sienkiewicz czuje się już dobrze, jednak przyznaje, że nie wie gdzie mógł się zarazić koronawirusem. Dodaje, że po otrzymaniu szczepionki odporność mogła się jeszcze nie wykształcić, a on musiał zachorować się tuż przed lub tuż po przyjęciu szczepienia. Drugą dawkę wokalista ma otrzymać w czerwcu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c