Na co pozwala nowoczesna telewizja w twoim domu?

Telewizja na miarę XXI wieku jest komfortowa, prosta w obsłudze i dostarcza ogromu rozrywki. Jakie możliwości oferuje nowoczesna telewizja online w twoim salonie?

Fot. Materiały prasowe

Nowy wymiar rozrywki dzięki innowacyjnym technologiom

Nasze życie zmienia się niemal każdego dnia, a ogromny wpływ wywierają na to nowoczesne rozwiązania technologiczne – i to we wszystkich możliwych branżach i aspektach. W ostatnim czasie szczególnie widoczny stał się postęp w dziedzinie telewizji, dzięki czemu w twoim salonie może zagościć zupełnie nowy poziom rozrywki. Nie ulega wątpliwości, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu, a nawet kilku lat telewizja zmieniła się nie do poznania. Trudno porównywać tamte czasy z obecnymi, zatem skupimy się na tym, na co pozwala nowoczesna telewizja, która jest w zasięgu twojej ręki.

Telewizja 4K – czyli co?

Nowoczesna telewizja to przede wszystkim najwyższa jakość dźwięku i obrazu. Tryb HD, choć gwarantuje wysoki komfort oglądania, stał się już standardem, obecnie na topie jest coś znacznie lepszego. Telewizja 4K odnosi się do wysokiej rozdzielczości wynoszącej nawet 4 000 pikseli w poziomie. Warto w tym miejscu zauważyć, że faktyczna ich liczba może być nieco inna zależnie od wybranego trybu czy formatu, w jakim nagrano wybraną produkcję, nie ulega jednak wątpliwości, że takie nagromadzenie pikseli to jakość obrazu najnowszej generacji. Dla przykładu w trybie kinowym rozdzielczość wynosi 4096 x 2160 px, podczas gdy w trybie telewizyjnym – 3840 x 2160 px.

Telewizja 4K, określana także jako Ultra HD (producenci często łączą obie nazwy dla „lepszego efektu”), to po prostu czterokrotność wspomnianego wcześniej Full HD. Na podkreślenie zasługuje też doskonała jakość dźwięku. Wszystko to sprawia, że podczas seansu ulubionego filmu czy serialu poczujesz się niczym w prywatnym kinie. A korzyści jest znacznie więcej…

Nowoczesne możliwości online

Coraz częściej można spotkać się z określeniem „telewizja online”. Jak łatwo wywnioskować, jest to połączenie telewizji z internetem, dzięki czemu otwierają się przed tobą kolejne możliwości. Wśród nich na początek warto wspomnieć choćby o możliwości zatrzymywania wybranych programów lub przewijania ich do tyłu. Dzięki temu już nigdy nie umknie ci ważny fragment serialu, filmu lub dokumentu.

To jednak tylko początek. Prawdziwym hitem są wszelkiego rodzaju biblioteki VOD i serwisy streamingowe, dzięki którym właściwie stajesz się panem własnej ramówki. Dzięki dostępowi do bazy filmów, seriali i wielu innych produkcji samodzielnie decydujesz, co i kiedy obejrzysz. Nie musisz zatem ograniczać się do programu telewizyjnego czy sztywnych godzin emisji. A wszystkie materiały w bibliotekach VOD są dostępne w doskonałej jakości dźwięku i obrazu, co znacząco wpływa na komfort oglądania.

Serwisy streamingowe pozwalają również na dowolne pauzowanie, zatrzymywanie i przewijanie wideo w obie strony. Możesz więc zrobić sobie kawę, a potem wrócić do momentu, w którym straciłeś wątek. Warto też dodać, że biblioteki VOD są bardzo szybko rozbudowywane o rozmaite produkcje. Dlatego bez trudu znajdziesz w nich zarówno filmowe klasyki sprzed lat, jak i kinowe nowości. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się też seriale, które potrafią wciągnąć widza nawet na kilka godzin.

Nowoczesna telewizja to bez wątpienia zupełnie nowy wymiar rozrywki, który stoi przed tobą otworem. Zdaniem ekspertów telewizja XXI wieku będzie zmierzała właśnie w tym kierunku, co wydaje się jeszcze większą korzyścią dla widzów na całym świecie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c