Na Mazowszu brakuje miejsc w szpitalach covidowych! Sytuacja jest dramatyczna!

W województwie mazowieckim brakuje miejsc w szpitalach covidowych. Jak informuje TVN Warszawa, na całym Mazowszu nie ma już ani jednego szpitala, wykazującego dodatnie miejsca. Sytuacja jest dramatyczna. 

Fot. Shutterstock

TVN Warszawa dotarło do wczorajszego nagrania rozmowy, która przeprowadzona została pomiędzy załogą Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, który pełnił tego dnia dyżur w Warszawie.  Załoga pogotowia chcąca przekazać pacjenta z objawami zakażenia COVID-19 do jednego ze szpitali, miała usłyszeć, że na całym Mazowszu nie ma już ani jednego szpitala, w którym byłoby miejsce na przyjęcie chorego.

Dramatyczną sytuację potwierdził również dyrektor Meditransu. Zaznaczył, że pracy jest dużo więcej niż chociażby w styczniu. Zdarza się, że warszawiacy trafiają np. do szpitala zlokalizowanego w Sierpcu.

Sytuacja jest zła także w nowej placówce  covidowej w Szpitalu Południowym czy przy Żwirki i Wigury. I podobna sytuacja jest w całym województwie. Największym problem są jednak brakujące respiratory, które są niezbędne w ratowaniu życia chorych.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c