Na Ursynowie stanęły wyjątkowe urządzenia. Będą filtrować powietrze!

Na Ursynowie stanęły cztery wyjątkowe urządzenia, które będą służyć do filtracji powietrza miejskiego. Jak przekazał burmistrz dzielnicy, wszystko w ramach podpisanego porozumienia na wprowadzenie pilotażowego projektu Miejskiego Systemu Filtracji Powietrza. 

Urząd Dzielnicy Ursynów podpisał właśnie porozumienie z firmą Oxygeni na wprowadzenie pilotażowego projektu Miejskiego Systemu Filtracji Powietrza. W dzielnicy stanęły już cztery urządzenia, wyglądające jak długie, metalowe rury. Zostały przymocowane do latarni, między innymi przy ulicy Dereniowej, obok Parafii świętego Tomasza Apostoła.

Dzięki urządzeniom do filtrowania,  powietrze w dzielnicy ma być dużo czystsze i bardziej przyjazne dla zdrowia. Szczególnie, że jest to jedna z bardziej ruchliwych i zanieczyszczonych części miasta. Czy się sprawdzą, okaże się już wkrótce.

Burmistrz Robert Kempa wyjaśnił, że sprzęt obecnie znajduje się w fazie instalacji i zostanie uruchomione na początku maja. Urząd liczy na sukces pilotażu i optymistyczne wyniki, bo to właśnie od nich będą zależeć dalsze losy projektu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c