Nad Polskę nadciąga afrykański żar. Termometry pokażą ponad 30 stopni!

W najbliższych dniach czeka nas zmiana w pogodzie. Jeżeli wierzyć modelom, obecną komfortową temperaturę zastąpią bardzo wysokie temperatury.

Fot. Shutterstock / Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jak podają fanipogody.pl, zmianę odczuwać będziemy w czwartek, kiedy to na zachodzie zacznie robić się znacznie cieplej. Już następnego dnia na obszarze od zachodu do Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej będzie 32 stopni Celsjusza.

W weekend prawdziwy upał odczuwać będą mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia. „Podczas, gdy upał panował będzie na południowym wschodzie, na północy i zachodzie temperatury mogą być nawet o kilkanaście stopni niższe. Na granicy dwóch skrajnych mas powietrza może dochodzić do rozwoju silnych burz w weekend. Jeszcze wyższe temperatury panować będą w niedzielę 15 sierpnia. Wtedy na słupkach rtęci w południowo wschodniej Polsce ujrzelibyśmy nawet 35-36 stopni powyżej zera. Poniżej mapy z prognozą temperatury na sobotę i niedzielę. Są to wyliczenia modelu GFS” – piszą fanipogody.pl.

Ocieplenie nie jest jednak pewne. O ile model GFS widzi długotrwałe upały, o tyle inne modele nie są już tak jednoznaczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c