Nagła zmiana w programie szczepień!

Dziś w nocy nagle pojawiły się terminy na szczepienia dla osób pomiędzy 40 a 60 rokiem życia. Informację potwierdził w rozmowie z RMF FM Michał Dworczyk.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2021 roku nagle zostały uruchomione zapisy na szczepienia osób pomiędzy 40 a 60 rokiem życia. Informacje potwierdził szef KPRM w rozmowie z radiem RMF FM. Jak tłumaczy, wszystko ze względu na to, że rejestracja osób powyżej 60 roku życia zwolniła.

„W systemie rejestracji zarejestrowanych jest łącznie ok. 11 mln osób, z tego wolnych terminów do szczepień do końca maja jest około 1 mln 800 tys. W ostatnich dwóch dniach rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji.”

-wyjaśnił. Osoby te dostają SMS-y lub telefony z propozycją umówienia się na konkretny termin.

Michał Dworczyk pytany był również o dobową liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Koordynator Narodowego Programu Szczepień przekazał, że biorąc pod uwagę dzisiejsze dane można wysnuć wnioski, że dynamika zachorowań może spadać. 

Podczas ostatniej konferencji rząd przedstawił zmiany w Narodowym Programie Szczepień, który przewiduje wykonanie 20 mln szczepień do końca drugiego kwartału, a także zaszczepienie wszystkich chętnych Polaków do końca sierpnia 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c