Nagrody im. Oskara Kolberga rozdane! Wśród laureatów Mazowszanka!

Instytut Muzyki i Tańca podał laureatów 46 edycji Nagrody im. Oskara Kolberga. Wyróżnienia trafiają do osób tworzących w dziedzinach ludowych sztuk plastycznych, literatury, śpiewu, muzyki i tańca, którzy gromadzą i przekazują przyszłym pokoleniom wiedzę o kulturze ludowej. W tym roku laureatką została Mazowszanka, pani Genowefa Pabich. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zostały rozdane Nagrody im. Oskara Kolberga. Jak dziś przekazał Instytut Muzyki i Tańca laureatów jest między innymi pani Genowefa Pabich z miejscowości Krobia, w powiecie ostrołęckim. Kobieta otrzymała wyróżnienie  „Za zasługi dla kultury ludowej”.

Laureatów ogłoszono w siedmiu dziedzinach. Pani Genowefa otrzymała nagrodę w kategorii dla twórców z dziedziny plastyki i folkloru muzyczno-tanecznego. Kobieta wykonuje niezwykle tkaniny, palmy, bukiety z papieru oraz kierce. Medal, dyplom oraz nagrodę finansową ma otrzymać podczas uroczystej gali w lipcu, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagroda im. Oskara Kolberga trafia do artystów tworzących w dziedzinach ludowych sztuk plastycznych i rękodzieła, literatury, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca oraz organizatorów przedsięwzięć artystycznych upowszechniających folklor i sztukę ludową, animatorów, mistrzów, naukowców, badaczy, dokumentalistów, którzy gromadzą i przekazują przyszłym pokoleniom wiedzę o kulturze ludowej. Co ważne, jest to jedno z najstarszych wyróżnień w historii kultury tradycyjnej w kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c