Najmłodsze dzieci wracają do nauki. Wracają też autobusy szkolne!

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, od poniedziałku miasto przywraca kursowanie linii szkolnych, które zawieszone były na czas prowadzenia zajęć w trybie zdalnym. Wszystko ze względu na powrót najmłodszych dzieci do szkół. 

Fot. Shutterstock

Jak ogłosił podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia, dzieci uczące się w klasach I-III od najbliższego poniedziałku mogą wrócić do szkół. Nauka będzie odbywać się jednak w sposób hybrydowy, co oznacza, że jednocześnie w placówce będzie przebywać jedynie 50% wszystkich uczniów. Zmiany póki co również nie dotyczą 5 województw, w których odnotowano najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem.

W związku z tym, w województwie mazowieckim uczniowie znów pojawią się w szkołach, miasto zdecydowało o wznowieniu linii szkolnych, które zostały zawieszone na czas prowadzenia lekcji w systemie zdalnym. Od poniedziałku 26 kwietnia  będą kursowały autobusy linii szkolnych: 304, 320, 323, 332  oraz 379. Oprócz tego uruchomione zostaną linie 153, 163 i 164. Wyjątkiem jest linia 154, która wciąż będzie zawieszona.

Póki co nie wiadomo, kiedy pozostali uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Przemysław Czarnek podczas ostatnich konferencji i wywiadów podkreślał, że wiąże duże nadzieje z powrotem dzieci do szkół jeszcze w tym roku szkolnym. Według jego ostatnich zapowiedzi, może to się stać jeszcze w maju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c