Najnowsza prognoza pogody! „Bestia ze wschodu” jednak ominie Polskę?

Dziś w Polsce czeka nas znaczne ochłodzenia. Taka pogoda ma utrzymać się jeszcze przez najbliższe dni. Wszystko ze względu na niże, które występują w całej Europie. Jednak jak wskazują najnowsze prognozy pogody, „Bestia ze wschodu” może ominąć nasz kraj. 

Fot. Shutterstock

W poniedziałek w większości kraju pojawi się duże zachmurzenie, z miejscowymi opadami śnieg i śniegu z deszczem. Znacząco spadnie też temperatura, która utrzyma się na poziomie poniżej zera przez najbliższe kilka dni. Wszystko ze względu na to, że północna Polska jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką i Morzem Północnym, w strefie frontu okluzji. Dodatkowo z zachodu napływa też zimne powietrze polarne morskie.

W Warszawie temperatura wyniesie maksymalnie 0 stopni Celsjusza, wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo zachodni i południowy. Ciśnienie wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

Wiele w ostatnich dniach mówiło się też o nadchodzącej „bestii ze wschodu”, czyli wyżu znad Syberii, który miał przynieść ogromne ochłodzenie. W Polsce temperatury miały spaść do -30 stopni Celsjusza, a opady śniegu wynieść kilkadziesiąt centymetrów. Meteorolodzy uspokajają, że prawdopodobnie tak się jednak nie stanie i „bestia” powinna Polskę ominąć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c