Najtańszy prąd w Warszawie! Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Rachunki domowe stale rosną, a prąd w Warszawie jest szczególnie drogi. Dodatkowo w 2022 roku opłaty będą znacznie wyższe niż dotychczas. Czy da się uchronić przed tymi wzrostami? Jaki jest najtańszy sprzedawca prądu w Warszawie?

Fot. Warszawa w Pigułce

O czym przeczytasz w artykule?
 • Jak wzrastają ceny prądu w Warszawie?
 • Jaki jest najtańszy prąd w Warszawie?
 • Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę prądu?
 • Jak zmienić sprzedawcę prądu na tańszego przez Rachuneo bez wychodzenia z domu?
Podwyżki cen prądu w Warszawie

W różnych miastach w Polsce ceny energii elektrycznej różnią się od siebie. Większość Polaków korzysta z podstawowej oferty lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Są to między innymi: Enea, Energa, PGE, Tauron. W Warszawie natomiast prąd sprzedaje Innogy. Serwis Rachuneo od 2019 roku prowadzi mapę cen prądu w Polsce, na której sumowany jest koszt prądu, dostarczenia go do odbiorców i opłaty handlowej. Dzięki temu można sprawdzić całościową cenę 1 kWh (kilowatogodziny) energii w danym mieście dla średniego zużycia 200 kWh miesięcznie.

Jak wyglądały ceny prądu w Warszawie na przestrzeni lat?

 • Przez cały rok 2019 Warszawiacy płacili 0,62 zł za każdą kilowatogodzinę. Rocznie wyniosło ich to 1482,6 zł.
 • W 2020 pojawiły się podwyżki, po których 1 kWh kosztowała 0,70 zł. Roczne rachunki wyniosły wtedy 1681,2 zł.
 • W 2021 roku prąd w Warszawie kosztuje już 0,76 zł za 1 kWh. W ciągu roku opłaty wyniosą więc 1824 zł.
 • W 2022 roku czekają nas kolejne podwyżki, prawdopodobnie wyższe niż w poprzednich latach.

Warto wiedzieć, że każdy w naszym kraju ma prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Aktualnie można to zrobić całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Oferta PGE Lumi – najtańszy sprzedawca w Warszawie

Aktualnie najtańszy prąd w Warszawie można kupić od PGE Lumi. Umowę ze sprzedawcą podpiszesz przez internet z pomocą Rachuneo. Więcej informacji znajduje się tutaj: https://www.rachuneo.pl/promocje/warszawa

Dlaczego energia w PGE Lumi jest najtańsza?

 • Gwarancja ceny

Ze względu na ciągłe podwyżki, większość sprzedawców wycofuje się z ofert z gwarancją ceny, ponieważ nie jest to dla nich opłacalne. Podpisując umowę z PGE Lumi w najbliższym czasie, można liczyć na dokładnie taki sam koszt zużywanego prądu przez kolejne 2 lata.

Warto wiedzieć, że gwarancja nie dotyczy kosztów dostarczenia energii i opłaty handlowej. Nie jest to nic nadzwyczajnego, taki dodatek do oferty zazwyczaj obejmuje tylko stawki za kilowatogodziny.

 • Miesiąc w bonusie

Miesiąc w bonusie to nic innego jak 30 dni darmowego prądu dla Warszawiaków. Tak samo jak powyżej, odnosi się to jedynie do zużywanej energii. Odbiorca nadal płaci za dostarczenie jej do swojego domu.

 • Cena za 1 kWh i opłata handlowa

Koszt jednej kilowatogodziny wynosi u znanego warszawskiego operatora 0,4059 zł, natomiast w PGE Lumi jest to 0,4 zł. Opłata handlowa u pierwszego sprzedawcy to 7,69 zł, przy nowej umowie byłoby to 6,99 zł. Różnice nie wydają się znaczące, jeżeli nie weźmiemy pod uwagę podwyżek cen planowanych w 2022 roku. Zgodnie z prognozami stawki mogą wzrosnąć o nawet 40% (co przełoży się na podwyżkę całego rachunku o około 20%), gwarancja ceny pozwoli uniknąć wyższych opłat.

Przykładowe rachunki po zmianie sprzedawcy

Żeby pokazać realne oszczędności wykorzystaliśmy prawdziwe faktury naszego klienta Michała, który podpisał umowę z PGE Lumi przez Rachuneo prawie 3 lata temu. Porównaliśmy je z rachunkami, które płaciłby w tym czasie u innego operatora. Obliczenia wykonaliśmy na podstawie archiwalnych cenników, które zbieramy.

Oferta PGE Lumi zmieniła się od czasu podpisania umowy przez Michała. W 2019 roku wyglądała następująco:

 • umowa na 3 lata
 • 3 miesiące w bonusie
 • cennik PGE Lumi: koszt 1 kWh to 0,33 zł, opłata handlowa wynosiła 3,99 zł

Michał od początku 2019 roku do połowy 2021 roku płacił rachunki za 3 mieszkania.

  Ilość kWh Rachunek w PGE Lumi Rachunek w innej wiodącej firmie Różnica
Mieszkanie 1 2231 1448,53 1881,28 432,75
Mieszkanie 2 1459 1093,61 1469,8 367,19
Mieszkanie 3 3928 2301,33 2847,51 545,18

W ciągu 2 i pół roku na zmianie sprzedawcy udało się zaoszczędzić aż 1345,12 zł.

Na co warto zwrócić uwagę podpisując nową umowę?

O tym, że gwarancja ceny i miesiąc w bonusie obejmuje jedynie zużywany prąd napisaliśmy już wyżej. Warto wiedzieć natomiast, że tak samo jak w innych umowach na czas określony, za jej zerwanie ponosi się koszty. Aktualnie w PGE Lumi cennik w przypadku rezygnacji z umowy zakłada 250 zł i dodatkową opłatę 7,89 zł za każdy kolejny miesiąc. Przykładowo jeżeli po 3 miesiącach będziemy chcieli zrezygnować z usług firmy zapłacimy 417,58 zł.

Jak kupić najtańszy prąd w Warszawie przez Rachuneo?

Zmiana sprzedawcy z pomocą Rachuneo jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić formularz na stronie:

https://www.rachuneo.pl/lumi-zamow-usluge-przez-internet-z-rachuneo

Następnie podpisać nową umowę i pełnomocnictwo, które przyjdą na maila. Dokumenty zostają opatrzone podpisem elektronicznym, którego złożenie zajmuje kilka sekund.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji możesz również skorzystać z porównywarki lub skontaktować się z nami.

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących zmiany sprzedawcy? Sprawdź inne publikacje:

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.