Napadli i okradli przechodnia. Policjanci ruszyli w pościg

Policjanci z komisariatu w Wawrze w bezpośrednim pościgu, tuż po otrzymaniu zgłoszenia od pokrzywdzonego, zatrzymali jednego z podejrzanych o dokonanie rozboju. 39-letni Marcin Ż. wspólnie z dwoma innymi mężczyznami zaatakowali przypadkowego człowieka, któremu grozili nożem, a następnie ukradli dokumenty, pieniądze i telefon.

Fot. Policja

Fot. Policja

Policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej otrzymali zgłoszenie o rozboju. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy po ustaleniu przebiegu zdarzenia i rysopisów sprawców od razu podjęli pościg i poszukiwania. Po kilku minutach zauważyli trzech mężczyzn, którzy odpowiadali opisom wskazanym przez pokrzywdzonego. Mężczyźni zaczęli uciekać w różnych kierunkach. W ręce policjantów wpadł 39-letni Marcin Ż. Trafił do policyjnej celi. Z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wynika, że napastnicy grozili pokrzywdzonemu nożem, ukradli mu 350 złotych, dokumenty i telefon.

Zgromadzone materiały dowodowe dały podstawy, by prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut, a w sądzie przychylono się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Zatrzymanie pozostałych dwóch sprawców pozostaje kwestią czasu.Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c