Napadli na plażowiczów. Zagrozili, że okaleczą ich nożem

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 31- letni mężczyzna, który jest podejrzewany o napaść na grupę nieletnich wypoczywających na plaży. Mężczyzna działając wspólnie z 37- letnią kobietą zagroził młodzieży okaleczeniem przy użyciu noża, po czym zabrali ich telefony i inne rzeczy osobiste.

Fot. KSP

Fot. KSP

Przypomnijmy do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Do wypoczywającej na plaży nad Świdrem, grupy piętnastolatków podeszła kobieta z mężczyzną i zażądali wydania telefonów, grożąc w razie odmowy użyciem noża.

Po ich odejściu młodzież wszczęła alarm, a o zdarzeniu powiadomiono komisariat policji w Józefowie. Przeprowadzone działania pościgowe przez policjantów z Józefowa i otwockich wywiadowców doprowadziły do zatrzymania 37- letniej kobiety i jej 31- letniego kompana. Odzyskano skradzione młodzieży przedmioty. Zabezpieczono także nóż, którym im grożono.

Policjanci z Józefowa po zebranych ustaleniach podejrzewają, że zatrzymana 37- latka ma na swoim koncie także kradzież, do której doszło niemal w tym samym miejscu w lipcu br. Wówczas to podjechał do niej rowerzysta i zapytał czy mogłaby popilnować jego rzeczy osobistych, a on tymczasem skorzysta z kąpieli w rzece. Kobieta zgodziła się, a gdy tylko nieznajomy zanurzył się w wodzie, wyciągnęła z jego kieszeni komórkę za 400 złotych i odjechała rowerem za kolejne 1700 złotych.

Natomiast otwoccy kryminalni przed dwoma tygodniami zatrzymali już jej kompana, miało to wtedy w związek ze sprawą pobicia i kradzieży, do której doszło pod koniec lipca na obrzeżach Otwocka. W tej sprawie jest on podejrzewany o pobicie przechodnia, a następnie zerwanie mu z szyi złotego łańcuszka oraz kradzież obrączki.

Sprawa natychmiast trafiła do otwockiej prokuratury, w jej wyniku został skierowany wobec 31- latka wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.

Wobec 37- letniej kobiety zastosowany został policyjny dozór. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.