Narty 2 godziny od Warszawy! To możliwe!

Mimo, że stoki narciarskie i lodowiska są nieczynne, to jednak jest możliwość udziału w otwartych szkoleniach na wolnym powietrzu dla narciarzy snowboardzistów i łyżwiarzy. Najbliżej do terenów naśnieżonych wyposażonych w wyciągi narciarskie dla uczestników szkoleń, mają mieszkańcy Warszawy: w ciągu zaledwie dwóch godzin mogą znaleźć się w zimowej aurze i rozpocząć doskonalenie jazdy na nartach pod okiem wytrawnych, doświadczonych instruktorów.

Fot. Materiały organizatora

Na narty w 2 h od Warszawy? To prostsze, niż myślisz…

Takie usługi świadczy ośrodek szkoleniowy w Kurzej Górze, do którego można udać się bez konieczności nocowania, za to z gwarancją odbycia super szkolenia na wytyczonych szlakach szkoleniowych o łącznej długości 2,5 km. Ośrodek w Kurzej Górze oferuje także szkolenia dla snowboardzistów. Z myślą o łyżwiarzach urządzone zostało natomiast zadaszona szkoleniowa tafla lodowa o powierzchni 800 m2. Ośrodek oferuje również szkolenia dla początkujących, którzy pobierają indywidualne lekcje tuż przy wyciągu taśmowym.

JAK TO DZIAŁA?

Ponieważ w czasie pandemii nie działają wypożyczalnie sprzętu, należy wziąć swój własny sprzęt lub wykupić opcję szkolenia na sprzęcie organizatora. W cenie – wjazdy wszystkimi dostępnymi wyciągami.

Kursy dostępne są w tygodniu w godzinach 12 – 21, zaś w weekendy od godz. 9 do 21.

W przerwach lub po zakończeniu szkolenia na kursantów czeka znakomita baza gastronomiczna podająca jedzenie wyłącznie na wynos, ale za to oferująca dania kuchni regionalnej lub wyśmienitą pizzę wypiekaną w piecu opalanym drewnem.

Stęskniłeś się do nart i chcesz wziąć udział w szkoleniach? Zajrzyj tutaj

Uwaga! BEZPIECZEŃSTWO

Otwarte szkolenia edukacyjno-rekreacyjne z narciarstwa i snowboardu dla średnio zaawansowanych jak i indywidualne lekcje dla początkujących oraz kursy jazdy na łyżwach są całkowicie legalne, jednakże wszystkich – zarówno instruktorów jak i kursantów – obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią. Mimo że zajęcia odbywają się wyłącznie na świeżym powietrzu, organizator szkolenia, ośrodek Kurza Góra, wprowadził szereg zabezpieczeń, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa: obowiązuje zachowanie dystansu zakrywanie ust i nosa maseczką lub tzw. kominem. Do każdego zakupionego szkolenia 4 godzinnego dodawane są kominy z  z zabezpieczeniem antywirusowym ViralOff  (więcej informacji: https://polygiene.com/viraloff/) Zapominalscy mogą nabyć na miejscu kominy antybakteryjne w przystępnej cenie. Wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa na stoku znajdziesz tutaj. 

Kurza Góra? Co to takiego?

Kurza Góra to nie tylko narciarski ośrodek szkoleniowy, ale całoroczne centrum atrakcji na wolnym powietrzu z największym kompleksem tubingowym w Europie. Warto pojechać do Kurzętnika (między Grudziądzem a Ostródą) już teraz, aby obejrzeć rosnącą jak na drożdżach Wieżę Widokową, której otwarcie planowane jest na maj: będzie miała 35 metrów wysokości, zbudowana będzie wyłącznie z drewna akacjowego i prowadzić od niej będzie blisko 2 kilometrowy taras widokowy, na którym zainstalowane zostaną tablice dydaktyczne ukazujące średniowieczną historię Kurzętnika. Więcej o ośrodku przeczytasz tutaj.

Grupa Pingwina – lider na rynku sportów narciarsko-rowerowych

Grupa Pingwina skupia ona pięć całorocznych ośrodków narciarsko – rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra) tworzących serdeczną atmosferę zarówno dla pasjonatów białego szaleństwa jak i dla całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, na snowboardzie, na rowerze albo po prostu na spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce. Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury: narciarze twierdzą, że trzyma alpejski poziom. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje unikalny całoroczny karnet Pingwin PASS  na narty i rower oraz miłe niespodzianki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c