Nastolatek strzelał na Woli, stworzył zagrożenie dla życia

Policjanci z Woli zatrzymali 15-latka, który strzelając z wiatrówki stwarzał zagrożenie dla osób przebywających na parkingu. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli atrapę broni pneumatycznej z plastikowymi kulkami. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

1-55486

fot. Policja

Była 15, kiedy wolscy patrolowcy otrzymali informację, że na parkingu przy ul. Zawiszy oczekują osoby, do których strzelano. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że gdy trójka mężczyzn stała na parkingu, ktoś oddał strzały w ich kierunku. Kule przeleciały bezpośrednio przy nich, na szczęści nikogo nie raniąc.

Patrolowcy szybko ustalili, że strzały padły z okna jednego z lokali mieszkalnych, pobliskiego budynku. W lokalu policjanci zastali 15-latka, u którego ujawnili i zabezpieczyli atrapę broni pneumatycznej i kilka kulek plastikowych. Nieletni został zatrzymany i przewieziony wraz z zabezpieczoną bronią do komendy przy Żytniej. Podczas czynności przyznał się do tego, że strzelał z wiatrówki z okna swojego mieszkania.

15-latek, za stworzenie zagrożenie dla życia i zdrowia trzech osób odpowie przed sądem rodzinnym, który również zdecyduje, co stanie się z zabezpieczoną bronią.

źródło: policja.waw.pl

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]