Nastolatkowie nie wrócili do domu. W pewnym momencie doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji

Gdy do lesznowskiego posterunku zgłosiła się matka 15-latki i poinformowała, że jej córka nie wróciła po nocy spędzonej u koleżanki do domu, dzielnicowy wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast rozpoczął jej poszukiwania. W sprawie nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji.

Fot. Pixabay

Rano do Posterunku Policji w Lesznie zgłosiła się mieszkanka gminy, która poinformowała dzielnicowego, że jej 15-letnia córka nie wróciła do domu. Noc miała spędzić u swojej koleżanki.

Gdy kobieta nie mogła się dodzwonić do córki, udała się do jej koleżanki. Ta jednak zaprzeczyła jakoby 15-latka miała u niej nocować. Dzielnicowy wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast rozpoczął poszukiwania dziewczyny.

W swoich ustaleniach dotarł do rodziców 16-latka, którzy również potwierdzili, że syn po nocy spędzonej u kolegi nie wrócił jeszcze do domu. Funkcjonariusze odnaleźli parę w jednym z pustostanów. Wśród rzeczy, które należały do nich był alkohol, który wspólnie spożywali zeszłego wieczoru i papierosy należące do 16-latka. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy o tej sytuacji powiadomią sąd rodzinny.

Z policyjnych doświadczeń wynika, że w czasie pandemii są również inne zagrożenia, jakie czyhają na młodych ludzi. W tym czasie policjanci odnotowują także incydenty związane z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu czy zażywaniem narkotyków przez osoby nieletnie.

Autor: podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/is


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c