Nauczanie zdalne również w klasach I-III? Nowy minister edukacji odpowiada

Przemysław Czarnek był pytany czy w klasach I-III również brane jest pod uwagę nauczanie zdalne i do kiedy potrwa zdalny rodzaj nauki w pozostałych klasach. Minister nie pozostawia złudzeń.

Fot. Shutterstock

Rodzice narzekają na rozbicie w systemie edukacji. Starsze dzieci uczą się zdalnie, a młodsze muszą być zaprowadzane do szkoły. Jeżeli rodzice mają dwójkę dzieci w różnym wieku jest to dla nich duży problem. Tłumaczą, że nie dość, że jedno z nich musi być w domu, to w tym czasie drugie odprowadza młodszą pociechę do szkoły. Na babcie czy dziadka również nie można liczyć, bo rząd zamknął seniorów w domach.

Nowy minister edukacji nie pozostawia jednak złudzeń i jasno deklaruje, że ten model nauczania potrwa tak długo, jak będzie to konieczne ze względu na stan epidemii. Według szefa resortu edukacji nie ma też potrzeby, by młodsze dzieci korzystały z nauczania zdalnego – Zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach – odparł minister w TVP Info.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c