Neon ze stacji Młynów na aukcji WOŚP

Tradycyjnie już na aukcjach WOŚP znaleźć można niecodzienne przedmioty. Tym razem budowniczy metra wystawili prawdziwą perełkę. Jest to neon ze stacji Młynów.

Fot. Gulermak / Allegro

Od razu uspokajamy, że nikt neonu nie będzie demontował, choć nie jest to też replika.

Jak wyjaśnił nam Bartosz Sawicki, rzecznik w firmie Gulermak, przy okazji budowania stacji, wyprodukowano kilka takich samych neonów. Nie wszystkie jednak zostały umieszczone. Jeden z nich trafi teraz na aukcję WOŚP.

„Wymiary tego cacka: średnica 200 cm, wysokość czcionki około 25 cm, zaś waga około 30 kg. Całość została wykonana z neonu i grubej blachy stalowej 6mm, malowanej proszkowo, do której zamocowany jest neon (rura szklana fi15). Neon zasilany jest wysokim prądem przez transformatory, które znajdują się w zestawie 10kV/35mA sztuk 2. Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda taki neon, zapraszamy na stację metra na warszawskiej Woli” – czytamy w opisie aukji.

Przedmiot licytować można w serwisie Allegro.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c