Nie każdy otrzyma czternastą emeryturę! Podano szczegóły!

Jak przekazał wiceminister Stanisław Szwed, z czternastej emerytury w pełnej wysokości skorzysta 7,9 milionów osób, czyli około 94% wszystkich uprawnionych. Kwota po waloryzacji ma wynieść 1250, 88 złotych.

Fot. Pixabay

Wiceminister rodziny i polityki społecznej przekazał, że wszyscy uprawnieni do trzynastej emerytury otrzymają ją w kwietniu, natomiast czternastą w listopadzie. Istnieje też możliwość wypłat w grudniu- w przypadku świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, ale również w styczniu- w przypadku okresowo co kwartał wypłacanych świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników.

Jak podkreślił Stanisław Szwed, do świadczeń uprawnionych jest ponad 9 milionów osób. Jednak nie każdy otrzyma pełną kwotę czternastej emerytury. Do niej uprawnionych jest 7,9 mln emerytów i rencistów, czyli prawie 94% wszystkich. Pełną kwotę dostaną osoby, które pobierają świadczenie w wysokości nieprzekraczającej 2,9 tysięcy złotych brutto. Kwota świadczenia po waloryzacji ma wynieść 1250,88 złotych.

W przypadku emerytów i rencistów pobierających świadczenie w wysokości powyżej 2,9 tys. zł, stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że czternasta emerytura będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia 2,9 tys. zł. Wypłaty nie otrzyma natomiast około 500 tysięcy osób, których emerytura wynosi ponad 4,2 tys. zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c