Nie masz cwaniaka nad Afrowarszawiaka

Pod koniec 2012 roku Ifi Ude wraz z afrykańskimi muzykami nagrała cover znanego szlagieru „Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”. Inicjatywa wyszła od Fundacji „Afryka Inaczej”.

Ifi Ude to tak naprawdę pseudonim artystki. Pełne imię i nazwisko brzmi Diana Ifeoma Ude. Piosenkarka przyszła na świat 1986 roku w Nigerii, w plemieniu Ibo. Jej matka, która jest Polką, zdecydowała się na powrót do kraju z córką, kiedy mała Ifi miała zaledwie 3,5 roku. Pewnego razu wyszła na scenę jam session w Opolu i pokrzepiona oklaskami postanowiła zaśpiewać. Tak to się zaczęło. Potem były zespoły w Opolu, Krakowie, a od 2005 roku w Warszawie w której skończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim i zapuściła korzenie.

Na szerokie wody wypłynęła dzięki udziałowi w programie MBTM III. Występowała na: Open’er Festiwal, Fjúžn Festival (Słowacja), Art Geni Festival (Gruzja), Ethno Jazz Festival, Festiwal Transkaukazja, itd. Jest nominowana do nagrody Fryderyka 2014 w kategorii debiut roku.

 

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.