Nie masz pomysłu na majówkę? Centrum Praskie Koneser to miejsce z wyjątkowym klimatem

Majówka to tradycyjnie moment, w którym wiele osób wybiera się na kilkudniowe wyjazdy – nad morze, na Mazury czy do innego miasta. Nie każdy jednak zdoła wyrwać się z Warszawy na zbliżający się długi weekend. Ale nic straconego! W interesujący i kreatywny sposób można spędzić czas też w mieście. Warto zajrzeć do Centrum Praskiego Koneser, gdzie czeka wiele atrakcji.

Wybierz się na spacer do Konesera

Budząca się do życia zieleń zachęca do wyjazdów z miast. Nie oznacza to, że osoby, które zdecydują się pozostać w Warszawie będą się nudzić. To doskonały moment, by wybrać się na spacer w ciekawe miejsce czy umówić ze znajomymi w restauracji. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie stołecznego placu Konesera. To wręcz obowiązkowy punkt na mapie stolicy, będący osią Centrum Praskiego Koneser, czyli zrewitalizowanej, postindustrialnej przestrzeni byłej wytwórni wódek „Koneser”. Ta tętniąca życiem lokalizacja obecnie mieni się wyjątkowymi, wiosennymi dekoracjami. Kilkumetrowe lampiony-tulipany, stworzone przez wybitnego artystę Jarosława Koziarę, w ciągu dnia zachwycają swoimi kolorami, a podświetlone wieczorami zapewniają niepowtarzalny klimat.

Spróbuj najlepszej kuchni w restauracyjnym zagłębiu stolicy

Podczas spaceru, zwłaszcza z odleglejszych zakątków Warszawy, nietrudno o zwiększony apetyt. Na szczęście daleko nie trzeba szukać. W Centrum Praskim Koneser każdy miłośnik dobrego jedzenia bez trudu wybierze coś dla siebie. Na przestrzeni aż 5 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych jest wiele restauracji. Wśród nich Koneser Grill, wyróżniony w prestiżowym przewodniku Michelin i słynący z potraw przyrządzanych na ogniu. Kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu to mocna strona Fermentu Praskiego. Oprócz tego, koneserzy najlepszych smaków odnajdą w gastronomicznym zagłębiu stolicy restauracje specjalizujące się w kuchni włoskiej – Orzo i Syreni Śpiew, meksykańskiej – Papa Diego Świeży Meksyk, hinduskiej – Bombaj Masala Praga czy azjatyckiej – Azia Restaurants, z jedynym na Pradze koreańskim grillem oraz  bar ze zdrową żywnością – Frankie’s. Fani słodkości i świetnej kawy z pewnością nie zawiodą się, odwiedzając kawiarnię Columbus, Twórcze Caffe czy pijalnię czekolady E. Wedel.

Zwieńczeniem dnia pełnego wspaniałych przeżyć kulinarnych będzie wieczór na tarasie Koneser ¾ Bar, z koktajlem w dłoni i z widokiem na stołeczną Pragę.

A może coś nietuzinkowego? Odwiedź Garażówkę z Przerób-My w Koneserze!

Podczas majówki, 1 maja, w Centrum Praskim Koneser zaplanowano również fantastyczne wydarzenie dla fanów nietuzinkowych przedmiotów. W niedzielę, od godz. 11.00 do 17.00 plac Konesera zamieni się w… pchli targ z prawdziwego zdarzenia. Garażówka z Przerób-My to okazja, by wyszukać rarytasy, białe kruki często niedostępne już w żadnych sklepach: książki, gry, zabawki, przedmioty użytkowe i wszelkiej maści inne garażowo-strychowe cuda. Nie zabraknie też twórców unikalnego rękodzieła.

Prawdziwa magia w Koneserze

Doskonałym pomysłem, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców jest także odwiedzenie Magic Mind Museum. Majówka w tym niepowtarzalnym muzeum iluzji to trzy dni pełne dobrej zabawy i magicznych przeżyć́. Można tam poznać historię sztuki iluzji, sekrety „niemożliwych” do wyjaśnienia zjawisk oraz zobaczyć prawie sto absolutnie wyjątkowych eksponatów – od oryginalnych kluczy Houdiniego, przez specjalne scenografie, pozwalające zrobić „magiczne” zdjęcie do góry nogami, aż̇ po największe na świecie „niekończące się lustra”. Na zwiedzających czeka też niesamowite show w wykonaniu najlepszych iluzjonistów. Dla spragnionych wiedzy istnieje również możliwość udziału w specjalnych warsztatach w ramach Akademii Magii. To wyjątkowe spotkanie z iluzjonistą, podczas którego nie tylko będzie można poznać sekrety efektów magicznych, ale przede wszystkim dowiedzieć się, jak krok po kroku je prezentować. Warsztaty, w dniach 1-3 maja, rozpoczynają się o godz. 13.00, 15.00, 17.00.

Poznaj historię Konesera

Wizyta w Centrum Praskim Koneser to doskonały moment na odwiedzenie Muzeum Polskiej Wódki. Można w nim poznać kilkusetletnią historię produkowanych nad Wisłą alkoholi. Podczas zwiedzania nie zabraknie znanych dziś na całym świecie marek, w przeszłości rozlewanych w Koneserze. Dla chętnych i pełnoletnich również możliwość wzięcia udziału w degustacji trunków!

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]