Nie mogą się rozejść, bo… jest zakaz przemieszczania się? Obywatele RP protestują przy rondzie de Gaulle’a

Obywatele RP i ich sympatycy protestują przeciwko zakazu przemieszczania się przy rondzie de Gaulle’a. Na miejscu jest policja. Jest spokojnie. Na razie trwa dyskusja zgromadzonych z funkcjonariuszami.

Policjanci przekonują, że wprowadzone jest rozporządzenie, która nakłada na obywateli pewne ograniczenia. Zgromadzeni natomiast mówią, że konstytucja gwarantuje im wolność przemieszczania się i zgromadzeń, a ograniczyć te prawa może jedynie wprowadzenie stanu wyjątkowego. Dodatkowo twierdzą, że nie mogą się rozejść, bo jest… zakaz przemieszczania się.

Od godziny 19 w życie wszedł zakaz przemieszczania się. Wyjście bez wyraźnej przyczyny karane może być mandatem w wysokości 1000 zł lub nawet grzywną od Sanepidu w wysokości nawet 30 tys. zł. Za istotną przyczynę uważa się np. wyjście do pracy, apteki, wizytę w szpitalu lub lecznicy czy krótki spacer z psem.

Zakaz kończy się o 6 rano w Nowy Rok i dopiero wtedy będzie można swobodnie się przemieszczać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c