Nie żyje 56 osób. Opublikowano raport o niepożądanych odczynach poszczepiennych!

Rząd opublikował najnowsze dane dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce. Jak się okazuje, wystąpiły one u ponad 6 tysięcy obywateli. Jednak w większości przypadków były to łagodne skutki uboczne. 

Fot. Shutterstock

Na stronie rządowej pojawił się kolejny raport dotyczący niepożądanych odczynów poszczepiennych po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi. Nie ma tam jednak wyszczególnienia, o której firmy preparaty dokładnie chodzi. Nie wiadomo więc czy negatywne skutki pojawiły się po szczepieniach Moderną, Pfizerem czy najbardziej kontrowersyjną- AstraZenecą.

Jak wynika z danych, od rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień niepożądane odczyny poszczepienne wystąpiły u 6 051 osób. Jednak w większości były to bardzo łagodne skutki uboczne w postaci m.in. zaczerwienienia w okolicy ukłucia czy bólu ramienia.  890 przypadków dotyczyło ciężkich skutków ubocznych, które wystąpiły po szczepieniu.

Z danych udostępnionych na stronie gov.pl wynika, że odnotowano 56 zgonów po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Chodzi o 30 mężczyzn i 26 kobiet. Część z nich zawiera listę objawów oraz informacje na temat ewentualnej hospitalizacji pacjentów przed śmiercią. W przypadku części zgonów przyczyna nie została ustalona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c