Nie żyje aktor i reżyser teatralny. Niedawno obchodził 68 urodziny

W wieku 68 lat zmarł Mariusz Puchalski, polski aktor i reżyser teatralny. Jeszcze w styczniu artysta obchodził 68 urodziny. Informację przekazał Teatr Nowy w Poznaniu, z którym przez ostatnie kilkadziesiąt lat był związany. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jak przekazał Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, 17 lutego 2021 roku zmarł aktor i reżyser Mariusz Puchalski. Mężczyzna miał 68 lat, niedawno świętował swoje urodziny.

Mariusz Puchalski prawie całe swoje życie spędził na deskach teatrów. Jedne z najważniejszych ról grał m.in. w „Krzycz. Byle ciszej”, „Dziady” czy „Chciałbym nie być”. W ostatnich latach można było go zobaczyć również na kinowych ekranach w filmach „Świnki” czy „Hiszpanka”. Był autorem scenariuszy oraz tekstów kabaretu aktorskiego RAZ.

Puchalski skończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Związany był między innymi z Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem Polskim we Wrocławiu i w Poznaniu. W 2013 roku otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c