Nie żyje ikona Telewizji Polskiej. Miała 84 lata

W wieku 84 lat zmarła Blanka Danilewicz, legenda dziennikarstwa, przez wiele lat związana z Telewizją Polską. Informację o śmierci kobiety przekazał w mediach społecznościowych Waldemar Baczuń, producent filmów dokumentalnych.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W ubiegłym tygodniu zmarła dziennikarka Blanka Danilewicz. Miała 84 lata. Dopiero teraz informację na ten temat przekazał producent filmów dokumentalnych Waldemar Baczuń, który podzielił się przykrą wiadomością za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Blanka Danilewicz, nasza Szefowa w „Magazynie Ekspresu Reporterów”. Wtedy, w 2003 roku, odchodziła na emeryturę. W zeszłym tygodniu odeszła dalej …”

-napisał Baczuń. W rozmowie z Wirtualną Polską dodał, że kobieta odeszła we śnie, w swoim łóżku, a jej śmierć odkryła sąsiadka. Pogrzeb dziennikarki odbędzie się 25 kwietnia na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

Blanka Danilewicz znana była przede wszystkim jako prowadząca „Ekspres Reporterów”, który później zmienił nazwę na „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Związana była przez lata z Telewizją Polską, pracowała jako kierownik działu reportażu TVP2. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, takich jak Prix Italii, Grand Prix „Złoty Lajkonik”. W 2000 roku otrzymała także Złoty Krzyż Zasługi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c