Nie żyje niedźwiedzica z warszawskiego ZOO. Miała 38 lat

„Mamy dziś smutną wiadomość. W ostatni weekend za Tęczowy Most odeszła nasza wspaniała Tatra 💔.” – pisze warszawskie ZOO. 

Fot. Warszawskie ZOO

„Była jedną z naszych najstarszych podopiecznych, starsza jest tylko foka Sława. W minionego Sylwestra świętowaliśmy jej 38 urodziny, co w niedźwiedzim standardzie jest już wiekiem mocno emerytalnym.
Tatra urodziła się w Warszawskim ZOO, na nieczynnym już wybiegu od strony Alei Solidarności, wydała na świat 7 niedźwiedziątek. Latem 2019 roku przenieśliśmy ją na teren naszego zoo, na wybieg, który jest bardziej płaski i znajduje się w spokojniejszym miejscu. Nowa lokalizacja bardzo przypadła do gustu naszej miśce i chętnie wylegiwała się w nowym miejscu, korzystając z ładnej pogody.
Niestety podeszły wiek dawał o sobie znać. Mimo podawanych leków miała coraz większe problemy z poruszaniem się oraz wstawaniem, aż w końcu całkiem straciła siły.
Musieliśmy podjąć okropnie trudną, ale najlepszą dla Tatry, decyzję i w sobotę 6 lutego po południu misia zasnęła na zawsze 💔😭
Była kochanym i kontaktowym niedźwiedziem, będzie nam jej bardzo brakowało 😭
Jesteśmy pewni, że za Tęczowym Mostem Księżna Tatra kokosi się rozkosznie w słomie i zajada ulubione winogrona.” – pisze warszawski ogród zoologiczny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c