Nie żyje polski aktor. Grał m.in. w „Polityce” i w „Ojcu Mateuszu”

W wieku zaledwie 53 lat zmarł polski aktor, Andrzej Rozmus. Znany był z ról m.in. w serialu „Ojciec Mateusz” i  „Barwy szczęścia”, a także z roli oficera CBA w filmie Patryka Vegi „Polityka”.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Po walce z ciężką chorobą zmarł aktor filmowy i teatralny Andrzej Rozmus. O jego śmierci poinformował Teatr Zagłębia w Sosnowcu, z którym był w ostatnim czasie związany. Mężczyzna miał tylko 53 lata.

„Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach.”

-napisano. Andrzej Rozmus był wybitnym aktorem teatralnym. Zagrał kilkadziesiąt różnych ról w takich przedstawieniach jak „Przygody Tomka Sawyera” , „Antygona” , „Szewcy” czy „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Szerszej publiczności znany był z roli oficera CBA w filmie Patryka Vegi „Polityka”. Grał tez w  wielu popularnych serialach jak m.in. „Ojciec Mateusz” , „Na sygnale” , „Barwy Szczęścia” i „Stulecie winnych”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c