Nie żyje polski dziennikarz i pisarz. Był mocno związany z Warszawą

W wieku 55 lat zmarł Stanisław Tekieli, dziennikarz, pisarz i tłumacz. Nie jest znana przyczyna jego śmierci. Informację przekazał jego przyjaciel, pisarz Michał Cichy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziennikarz Stanisław Tekieli zmarł w wieku 55 lat. Informację o jego śmierci przekazał Michał Cichy, pisarz. Zamieścił on na Facebooku obszerny wpis poświęcony zmarłemu przyjacielowi.

 

Staszek

Pierwszego dnia pracy w dziale zagranicznym „Gazety Wyborczej” przyniósł mi, cały przejęty, artykuł o powodzi w…

Opublikowany przez Michała Cichego Czwartek, 19 listopada 2020

Stanisław Tekieli urodził się w Warszawie, gdzie później studiował. Następnie wyjechał do Pekinu, a na początku lat 90-tych był korespondentem wojennym „Gazety Wyborczej” w Jugosławii. W latach 2001-2003 zbierał zeznania polskich świadków Zagłady Żydów dla Holocaust Memorial Museum. Był też pisarzem. Wydał między innymi „Historie z dziupli” czy „Burdabastę bis”.  Był również moderatorem kółka łaciny żywej.

Był mocno związany ze stolicą. Ukończył kurs przewodników po Warszawie, a jego ostatnią książką była „Klątwa Rabina i inne warszawskie mity”, którą wydał jeszcze w tym roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c