Nie żyje polski gitarzysta. Jego utwór kilkanaście lat temu nuciła cała Polska!

W wieku zaledwie 56 lat zmarł gitarzysta i współzałożyciel zespołu Farba, Artur Przygoda. Był między innymi współautorem utworu „Chcę tu zostać”, który kilkanaście lat temu nuciła cała Polska.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Smutna informacja ze świata muzyki. Zmarł Artur Przygoda, gitarzysta i współzałożyciel kultowego w kilkanaście lat temu zespołu Farba. Miał 56 lat. Informację o śmierci muzyka przekazała była wokalistka zespołu, Joanna Kozak.

„Dziś bardzo smutny dzień. Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby Artur Przygoda. Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło. Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur. Byłeś od początku i każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca. A było ono wielkie(…) Ciężko nam się pogodzić z Tym, że Ciebie nie ma…
Artur nie żegnamy się z Tobą, bo Twoja muzyka, twoje dźwięki zostają tu z nami.

-napisała w mediach społecznościowych wokalistka w imieniu całego zespołu i osób, którzy z nim współpracowali.

Artur Przygoda był między innymi współautorem piosenki z 2003, którą śpiewała cała Polska. Chodzi o utwór „Chcę tu zostać”. Klip w serwisie YouTube wyświetlono do tej pory prawie 44 mln razy. Łącznie z grupą Farba Artur Przygoda nagrał trzy płyty: „Muszę krzyczeć”,  „Ślady”  i „10”. Z zespołem rozstał się w 2012 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c