Nie żyje polski muzyk. Był współzałożycielem grupy Papa Dance

W wieku 66 lat zmarł Sławomir Wesołowski. Był kompozytorem i współzałożycielem zespołu Papa Dance. Informację o jego śmierci przekazał brat muzyka w rozmowie z Polsat News. 

Fot. Pixabay

24 grudnia 2020 roku w wieku 66 lat zmarł ceniony muzyk, kompozytor, realizator nagrań i współzałożyciel grupy Papa Dance. Informację przekazał jego brat w rozmowie z telewizją Polsat News. Póki co nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci artysty. Pogrzeb Sławomira Wesołowskiego odbył się wczoraj w Michałowicach.

Sławomir Wesołowski był współzałożycielem popularnej w latach 80-tych grupy Papa Dance. Tam pisał utwory, a także wykreował image zespołu. To on wymyślił postać Franka Kimono, w którego później wcielił się aktor, Piotr Fronczewski. Współpracował też z Lady Pank, Andrzejem Zauchą czy Krystyną Prońko.

Po rozpadzie grupy Sławomir Wesołowski zamieszkał w USA. Do Polski wrócił na początku XXI wieku. Nie mógł się pogodzić z reaktywacją Papa Dance, ponad 10 lat walczył w sądzie z zespołem o prawo do wykorzystywania nazwy. Ostatecznie przegrał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c