Nie żyje polski polityk i lekarz. Miał 79 lat

Polskie Stronnictwo Ludowe przekazało smutną informację o śmierci Aleksandra Soplińskiego, polityka, lekarza i samorządowca. Swojego przyjaciela pożegnał też szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Bartosz Arłukowicz.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W wieku 79 lat zmarł lekarz i polityk, Aleksander Sopliński. Przez wiele lat kierował szpitalem w Ciechanowie. Chętnie angażował się aktywnie w sprawy miasta. Smutną informację przekazało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Smutek po stracie przyjaciela wyraził również w mediach społecznościowych szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Podobnie pożegnał go wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Bartosz Arłukowicz. Obaj politycy przyznali, że Aleksander Sopliński był wyjątkowym, pomocnym człowiekiem i oddanym ludowcem.

Aleksander Sopliński był z zawodu lekarzem, pracującym jako ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, który znalazł się w dwudziestce najlepszych oddziałów szpitalnych tej specjalności w Polsce w rankingu tygodnika „Wprost”. Od 2012 do 2015 roku sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim, a w 1999 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c