Nie żyje wybitny kompozytor. Przez lata związany był z Akademią Muzyczną

W wieku 88 lat zmarł wybitny muzyk Lucjan Kaszycki. Był autorem słynnego utworu „Pamiętasz, była jesień”. Wykładał również na Akademii Muzycznej. Tragiczne informacje przekazał redaktor naczelny Jazz Forum.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zmarł Lucjan Kaszycki, wybitny kompozytor, przede wszystkim muzyki filmowej oraz teatralnej. Smutną informację przekazał redaktor naczelny Jazz Forum, Paweł Brodowski. To on stworzył słynny utwór „Pamiętasz, była jesień”, który można było podziwiać w filmie „Pożegnania” Jerzego Hasa.

Napisał także kompozycje do „Awantury o Basię”, „Jak być kochaną” czy „Katastrofa w Gibraltarze”. W sumie był twórcą muzyki do ponad 60 filmów. Lucjan Kaszycki był kompozytorem wielu przebojów muzyki rozrywkowej. Jego utwory śpiewała między innymi Sława Przybylska czy Irena Santor.

Na co dzień współpracował w wieloma teatrami w całej Polsce. Wśród nich było kilka placówek warszawskich, takich jak Studio, Teatr Rozmaitości, Powszechny czy Operetka. Skomponował muzykę do 150 spektakli. Pracował także jako pedagog na Akademii Muzycznej, z którą był związany do 2011 roku. Założył też pierwszą w Polsce Szkołę Zawodową Muzyki Rozrywkowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c