Niebezpieczna odmiana brytyjskiego wariantu COVID-19 u naszych sąsiadów!

Jak informuje ukraiński Instytut Biologii Molekularnej i Genetyki, wykryto nową odmianę brytyjskiego wariantu wirusa SARS-CoV-2.  Zdaniem tamtejszych naukowców, to właśnie ona jest odpowiedzialna za cięższy przebieg choroby.

Fot. Shutterstock

Jak przekazał ukraiński Instytut Biologii Molekularnej i Genetyki, w kraju zauważono nowe, bardzo niebezpieczne odmiany wirusa SARS-CoV-2 pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Zdaniem naukowców do właśnie kombinacja zmodyfikowanych mutacji brytyjskiego wirusa doprowadziła do kolejnej fali pandemii.

Instytut podkreśla, że również to z powodu tej odmiany lekarze mogą odnotowywać zwiększoną liczbę przypadków zakażeń koronawirusem, ale i cięższy przebieg choroby. Ponadto, zdarzają się także wiele przypadków, że osoba już raz zakażona wirusem, ponownie przechodzi chorobę.

„Można mówić o bardzo niebezpiecznej tendencji zamiany poprzednich wariantów koronawirusa, które rozprzestrzeniały się na Ukrainie jesienią i zimą i którymi Ukraińcy już się zakazili, nowymi, zmutowanymi odmianami brytyjskiego wariantu”

-tłumaczy dyrektor instytutu, Mychajło Tukało.

Przypomnijmy, w Polsce za większość przypadków zakażeń COVID-19 także odpowiada brytyjska odmiana wirusa, która w takim samym stopniu dotyka również osoby młode, w tym nawet dzieci. Dzisiejsza liczba przypadków koronawirusa wyniosła niemal 30 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c