Niebezpiecznie sucho w polskich lasach! IMGW ostrzega
W związku z wysokimi temperaturami, w Polsce rośnie zagrożenie pożarowe, które w szczególności dotyczy lasów. W wielu miejscach robi się wyjątkowo sucho, a zagrożenie w niektórych miejscach będzie nie tylko bardzo wysokie, ale wręcz ekstremalne

Fot. Warszawa w Pigułce
W dniu dzisiejszym rozpoczęła się fala upałów, a to oznacza, że sytuacja w polskich lasach ma się wyraźnie pogorszyć. Bardzo wysokie zagrożenie występuje w wielu miejscach województwa mazowieckiego, a kolejnego dnia, jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pojawią się obszary z zagrożeniem ekstremalnym.
Wysoki stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje również w północnej części województwa łódzkiego oraz centralnej części dolnośląskiego i miejscami w województwie kujawsko-pomorskim. Jeszcze gorsza sytuacja będzie w czwartek, kiedy to upały obejmą większą części kraju. IMGW planuje wydać alerty drugiego stopnia dla wielu województw.
Ryzyko pożaru w lasach największe będzie nie tylko na Mazowszu, ale też między innymi w rejonie Lubelszczyzny, a także na Pomorzu Zachodnim, Warmii i Mazurach. Ekstremalne zagrożenie pożarami będzie obowiązywać w północnych powiatach województwa mazowieckiego oraz na północy i południu województwa lubelskiego.
Bardzo wysoki stopień zagrożenia spodziewany jest również w zachodniej części podlaskiego, zachodniopomorskiego, dużych części warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Należy zaznaczyć, że tylko w ubiegłym tygodniu w całym kraju odnotowano 21 interwencji w związku z pożarami lasów oraz 84 przy pożarach traw.

Mam 28 lat i mieszkam w Warszawie od urodzenia.