Niedziele handlowe w 2021 roku. Czy w najbliższą zrobimy zakupy?

Od 2020 obowiązuje zakaz handlu w niedziele. Istnieje jedynie siedem wyjątków w roku. Czy w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy? 

Fot. Shutterstock

Od 2020 roku w życie weszła ustawa o zakazie handlu w niedziele. Przepisy jednak nie dotyczą 32 punktów. Skorzystać można między innymi ze stacji paliw, kwiaciarni, lodziarni, cukierni czy ze sklepów z prasą. Również otwarte mogą być placówki, w których za ladą staną właściciele.

W 2021 sklepy otwarte są w 7 niedziel w roku. Pójść na zakupy mogliśmy już między innymi w niedzielę poprzedzającą święta wielkanocne. Jak się okazuje, również najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową. Oznacza to, że w ten dzień zrobimy zakupy. Warto jednak pamiętać, że z powodu obowiązujących obostrzeń nie zrobimy ich wszędzie. Zamknięte będą między innymi galerie handlowe.

Oprócz 25 kwietnia, sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę czerwca, ostatnią niedzielę sierpni oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające  Boże Narodzenie. Ważne jest także, aby w sklepach przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, czyli zakładać maseczki, utrzymywać dystans i korzystać ze środków do dezynfekcji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c