Nielegalny alkohol kupowali u Ewy

5,5 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w mieszkaniu przy Ładnej północnoprascy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Jak się okazało, na sprzedaży nielegalnego alkoholu zarabiała 53-letnia Ewa K.

Fot. Policja

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy prowadzili działania mające na celu ujawnienie miejsc sprzedaży nielegalnych towarów. Poczynione ustalenia doprowadziły ich do posesji przy ul. Ładnej na warszawskim Targówku.

Kiedy operacyjni zauważyli, jak z obserwowanej działki oddala się „klient” z butelką zawierającą przezroczysty płyn nabrali podejrzeń, że odbywa się tam nielegalny handel alkoholem.

Policjanci postanowili skontrolować adres. Drzwi otworzyła im 53-letnia kobieta. W jej domu policjanci znaleźli 5,5 litra podrobionej wódki. Butelki, w których znajdował się alkohol nie były opatrzone oryginalnymi znakami akcyzy. Ewa K. została zatrzymana.

53-latka odpowie za wyrób i nielegalny handel alkoholem, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do lat 2.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.