Nielegalny handel bonami turystycznymi. Grozi gigantyczna kara

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W internecie pojawiły się oferty sprzedaży bonu.

Cytowany przez bezprawnik.pl Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy komentuje: „Takie działania są niezgodne z prawem. Ustawodawca już na etapie prac rozpoznał proceder i przewidział za niego karę grzywny (nawet do jednego miliona złotych), karę ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3”

Ustawodawca przewidział takie sytuacje i w samej ustawie zapisał kary:

Art.  38.  [Nieuprawnione używanie określenia Polski Bon Turystyczny]

1.  Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w nazwie, w firmie lub do określenia wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej albo w reklamie określenia „Polski Bon Turystyczny”, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
2.  Reklamą jest przekaz handlowy, pochodzący od podmiotu publicznego lub prywatnego, w związku z jego działalnością gospodarczą lub zawodową, zmierzający do promocji sprzedaży lub odpłatnego korzystania z towarów lub usług; reklamą jest także autopromocja.
3.  Tej samej karze podlega, kto dopuszcza się czynu określonego w ust. 1, działając w imieniu osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej.

Art.  39.  [Przyjmowanie płatności za realizację bonu turystycznego niezgodnie z przeznaczeniem]

Kto przyjmuje płatność za realizację bonu niezgodnie z przeznaczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c