Nieoficjalnie: przyspieszenie luzowania obostrzeń. Jedna z branż otwarta szybciej

Dzisiaj po godzinie 10 rozpoczęło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Są nieoficjalne informacje w sprawie możliwego przyspieszenia luzowania obostrzeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś rano w Radiu Plus, minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że czekają nas raczej kosmetyczne ruchy niż zdecydowane przyspieszenia.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska od osoby z otoczenia Premiera nastąpi przyśpieszenie z otwarciem kultury. Do kin będzie można pójść 21 maja w piątek, a nie jak ustalano wcześniej 29 maja. W tym dniu, w kinach są premiery i widzowie spragnieni rozrywki będą mogli pójść zobaczyć nowe filmy. Razem z kinami mogą być otwarte również teatry i parki rozrywki.

Największe luzowanie czeka nas w najbliższych dniach w sobotę 15 maja. Zgodnie z ustaleniami w tych luzowaniach nic się nie zmieni. Nastąpi zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, ruszą ogródki restauracyjne i otworzą się wydarzenia kulturalne i sportowe na świeżym powietrzu. Do nauki wrócą wszystkie dzieci. Nauka w klasach 4-8, i szkołach średnich będzie miała charakter hybrydowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c