Niesamowita aukcja! Grafiki autora Misia Uszatka w warszawskim domu aukcyjnym!

Trwa aukcja grafik Zbigniewa Rychlickiego, kultowego artysty grafika, ilustratora książek dla dzieci, laureata ponad 20 krajowych i zagranicznych nagród i wyróżnień, laureata Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w dziedzinie ilustracji (1982) przyznawanej przez Jury Międzynarodowego Komitetu do Spraw Książki dla Dzieci i Młodzieży (IBBY) za wybitne osiągnięcia artystyczne i Kawalera Orderu Uśmiechu.

By Przemysław Woźnica – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28579987

Rychlicki był autorem ilustracji książek dla dzieci, m.in. Od rzeczy do rzeczy autorstwa Wandy Chotomskiej, Proszę słonia Ludwika Jerzego Kerna, Plastusiowy pamiętnik Marii Kownackiej, Podróże Guliwera Jonathana Swifta, Tajemnicza wyspa Juliusza Verne’a.

Jako autor graficznej strony czasopisma „Miś”, stworzył plastyczną postać Misia Uszatka oraz pozostałe postacie: Prosiaczka, Króliczka, Zajączka i Psa. Przez ponad 30 lat pracował jako naczelny grafik w Instytucie Wydawniczym Nasza Księgarnia. Autor projektów postaci i scenografii do lalkowego serialu animowanego Miś Uszatek realizowanego w latach 70 i 80 w Se-ma-forze w Łodzi.

Był autorem okładek szeroko rozpowszechnionej serii książkowej dla młodzieży Biblioteka Młodych.

LINK do aukcji: https://bid.desa.pl/auctions/1-3WC678/mi-uszatek-i-przyjaciele-ilustracje-zbigniewa-rychlickiego

Mamy nadzieję, że kolekcja nie zostanie rozdzielona i kupnem zainteresują się władze na szczeblu państwowym lub samorządowym. To nasze dziedzictwo. Warto je zachować.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c