Nietrzeźwy 16-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał 16-letni mieszkaniec latowickiej gminy, który w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 111 km/h. Nastolatek wpadł w ręce policjantów z mińskiej drogówki, którzy na terenie gminy Latowicz pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Policjanci ustalili, że 16-latek bez zgody rodziców odjechał autem spod kościoła, po tym jak został w samochodzie, kiedy ci poszli na mszę. Teraz oceną czynów karalnych nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Policjanci z mińskiej drogówki pełnili służbę na terenie latowickiej gminy. Funkcjonariusze patrolowali drogę wojewódzką nr 802 nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem.

W pewnej chwili zauważyli nadjeżdżające z naprzeciwka renault. Rejestrator wskazał, że zbliżające się auto jechało z prędkością 111 km/h, przekraczając o 61 km/h dozwoloną wartość obowiązującą w terenie zabudowanym.

Policjanci zawrócili i pojechali za samochodem. Opisywane renault zaparkowało przy kościelnym parkanie. Policjanci podeszli do kierowcy i przedstawili mu powód przeprowadzenia kontroli.

Okazało się, że samochodem jechał 16-letni mieszkaniec latowickiej gminy. Policyjny alkosensor wskazał, że miał on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nastolatek tłumaczył się policjantom, że został w samochodzie, kiedy rodzice poszli na mszę. Wtedy właśnie wyjechał na drogę.

Policjanci z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii przedstawili już 16-latkowi zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i przesłuchali go w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Funkcjonariusze przekazali już materiały do Sadu Rodzinnego i Nieletnich, który oceni teraz czyny karalne 16-latka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.