Niż Lars już w Polsce! Najbardziej intensywne śnieżyce od lat!

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, nad Polskę docierają dwa niże, które spowodują powrót zimowej pogody. Niż Lars już pojawił się w kraju. Od wczoraj w wielu miejscach sypie śnieg, a temperatura spadła już poniżej 0 stopni Celsjusza!

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Po kilku dniach ocieplenia zima znów powróciła! Już wczoraj można było zauważyć intensywne opady śniegu w wielu miejscach w kraju. Nie zabrakło opadów również w województwie mazowieckim. W okolicy Żyrardowa na trasie S2 w niedzielę doszło do kilku kolizji! Samochody jadące drogą w stronę Warszawy ślizgały się na jezdni niczym na lodowisku.

Teraz niż o imieniu Lars atakuje również inne części kraju. IMiGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. W najbliższych dniach temperatura ma znów spaść poniżej zera stopni Celsjusza, a opady śniegu mogą trwać nawet kilka dni. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 1 do 3 centymetrów w ciągu godziny, a w kolejnych dniach nawet do 35 cm. Eksperci ostrzegają, że mogą to być najintensywniejsze śnieżyce od lat!

Warto zachować ostrożność, szczególnie na drogach. Będzie ślisko, widoczność również będzie ograniczona. Synoptycy apelują, aby kto nie musi, nie wybierał się w dalekie podróże autem. Mogą też pojawić się problemy z uruchomieniem samochodów, jak miało to miejsce w ubiegłym tygodniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c