Nowa szczepionka na COVID-19 z Kazachstanu. Dotrze do Polski?

Kazachstan rozpoczął wczoraj szczepienia  przeciwko COVID-19 swoim własnym preparatem QazVac. Pierwszy środek przyjął szef resortu zdrowia, Aleksiej Tsoj. Czy szczepionka trafi również do Polski?

Fot. Pexels

Dopuszczono do użytku kolejną szczepionkę. Tym razem to  Kazachstan rozpoczął szczepienia przeciwko COVID-19 preparatem QazVac. Jako pierwszy w kraju otrzymał szczepionkę szef resortu zdrowia, Aleksiej Tsoj. Ten moment był nawet transmitowany na żywo w telewizji i w mediach społecznościowych.

Pierwsze badania rozpoczęto w maju 2020 roku. Według danych opublikowanych w tamtejszych mediach, preparat ma 96% skuteczność. Do tej pory wyprodukowano 50 tysięcy dawek szczepionki. Jednak władze przewidują, że wkrótce produkcja będzie znacznie większa i wyniesie około 500-600 tysięcy dawek miesięcznie.

Czy szczepionka z Kazachstanu dotrze również do Polski? Póki co nikt w rządzie nie wypowiedział się na ten temat. W tej chwili w kraju trwają szczepienia produktem Moderna, Pfizer, AstraZeneca i jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c