Nowe limity i wytyczne dla pielgrzymów

Tegoroczne pielgrzymki już nie będą takie same jak dotychczas. Główny Inspektor Sanitarny wydał surowe wytyczne dotyczące pątników. Wśród nich są limity osób oraz mobilne punkty medyczne. 

fot. Pixabay

Według wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, liczba pątników uczestniczących w pielgrzymce nie może przekraczać 300 osób.

Do limitu jednak nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19. GIS zaznacza jednak, że poza limitem mogą znaleźć się tylko osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki (jedna dawka w przypadku J&J).

W pielgrzymce uczestniczyć mogą tylko osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na zakażenie oraz takie które nie miały kontaktu z osobą zakażoną w ciągu 10 dni przed planowaną pielgrzymką.

Nocleg pielgrzymów GIS zaleca w namiotach i pokojach jednoosobowych. Wieloosobowe pokoje i namioty dopuszcza się dla wspólnie pielgrzymujących rodzin.

Ponadto pielgrzymi powinni mieć zapewnione wszelkie środki czystości i dezynfekcji rąk.

„Rekomenduje się funkcjonowanie mobilnego punktu medycznego z przeszkolonym personelem medycznym w zakresie postępowania wobec podejrzenia wystąpienia objawów chorobowych wskazujących na zakażenie koronawirusem” – czytamy w wytycznych GIS.

Pielgrzymka powinna być zgłoszona na 30 dni do odpowiedniego urzędu, z podaniem dokładnej daty wyjścia oraz trasy, a pątnicy przynajmniej raz dziennie powinni mieć mierzoną temperaturę. Wciąż będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, w czasie mszy św. w kościołach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c