Nowe obostrzenia po 17 stycznia? Rzecznik rządu odpowiada

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że najprawdopodobniej obostrzenia zostaną przedłużone. wypowiedział się także na temat możliwości dalej idących restrykcji.

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

W programie „Tłit” Wirtualnej Polski rozmowa dotyczyła głównie tego, jakie ograniczenia są w innych państwach Europy. Nie brakowało jednak odniesień do sytuacji w Polsce.

Pytany o to czy rząd chce zwiększyć restrykcje odpowiedział, że „w tej chwili skala ograniczeń jest wystarczająca”. Zaznaczył jednak, że jeżeli dojdzie do drastycznego zwiększenia zakażeń, jak w państwach zachodnich, także i zakres ograniczeń zostanie zwiększony.

Jednocześnie brak nowych restrykcji nie oznacza, że zespół ds. Covid-19 poluzuje obecne. – Na tym etapie wydaje się, że najbardziej możliwym wariantem jest po prostu ich przedłużenie, taka decyzja, taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia – przekazał rzecznik rządu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c