Nowe prognozy na weekend majowy. Będzie cieplej niż zapowiadano?

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Jeszcze kilka dni temu synoptycy uważali, że nie będziemy mogli cieszyć się ładną pogodą. Jak jednak wynika z najnowszych prognoz, wcale nie będzie tak źle. 

Fot. Shutterstock

Już najbliższy weekend będzie weekendem majowym. Pomimo, że do 4 maja obowiązują dodatkowe obostrzenia dotyczące działalności hoteli, niewykluczone, że Polacy ruszą do parków, lasów czy na plaże. Jak jeszcze zapowiadano kilka dni temu, pogoda nie miała sprzyjać wycieczkom. Natomiast  najnowsze prognozy wskazują, że wcale nie będzie tak brzydko.

Według obecnych prognoz, weekend majowy będzie cieplejszy od ostatniego weekendu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreślają jednak, że na upały nie ma co liczyć. Jak będzie to wyglądać w poszczególne dni?

W piątek jeszcze możemy odczuć niskie temperatury i intensywne opady deszczu. Natomiast już w sobotę nastąpi ocieplenie.  Temperatury wskażą od 12 do 13 stopni Celsjusza, będzie też słonecznie, a więc odczuwalna temperatura będzie wyższa. W niedzielę i poniedziałek temperatura będzie bardzo podobna, jednak ponownie czekają nas opady deszczu. Wtedy tez odczujemy mocniejszy wiatr.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c