Nowe ustalenia śledczych w sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Emilowi B. Będzie odpowiadał za zabójstwo, jak dorosły. Ze względu na to, że ma 15 lat, maksymalna kara, jaka mu grozi to 25 lat więzienia.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak dowiedziała się IAR, śledczy ustalili, że 15-latek skrupulatnie przygotowywał się do zabójstwa i konsekwentnie realizował swój plan. Wiadomo też, że 15-latek był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Biegli stwierdzili jednak, że w momencie popełnienia czynu był w pełni poczytalny.

Do tragedii doszło 10 maja po godzinie 10:00 na terenie jednej z wawerskich szkół. 16-letniego Jakuba ugodził nożem o rok młodszy Emil B. Poszkodowany otrzymał 10 ciosów nożem w szyję, głowę i klatkę piersiową.

Niestety pomimo reanimacji podjętej najpierw przez jednego z pedagogów, a następnie zespół pogotowia ratunkowego, poszkodowanego nastolatka nie udało się uratować.

W sprawie zatrzymano również cztery inne osoby podejrzane o podżeganie do zabójstwa. Są to 17-letni Andri H., 15-letnia Roksana B., 15-letni Dawid K. i 14-letni Karol K. Wszyscy za wyjątkiem najmłodszego, również mogą odpowiadać, jak dorośli. Każda osoba została umieszczona w innym ośrodku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c