Nowy podatek tylko w 6 największych miastach

Warszawa, Łódź, Kraków, Gdańsk, Poznań i Opole. To miasta, które chcą wprowadzić nowy podatek. Na szczęście zapłacą go tylko właściciele nośników reklamowych, co wpłynie bezpośrednio na ceny reklam w ogóle. Co zmieni się w krajobrazie Warszawy?

Reklamy w Alejach Jerozolimskich

Reklamy w Alejach Jerozolimskich. Fot. Warszawa w Pigułce

Ustawa krajobrazowa była furtką do opodatkowania nośników reklamowych. Gazeta Prawna poinformowała, ze podatek będzie składał się z dwóch części, Pierwsza ma być stała i wynosić 2,5 zł dziennie. Druga, ma być zmienna i wynosić 0,2 zł dziennie. Oznacza to, ze wielkoformatowa reklama będzie droższa. Od baneru o powierzchni 100 m2 trzeba będzie odprowadzić podatek w wysokości 837 zł. Zapewne sieci dysponujące tak dużymi nośnikami obciążą kosztami reklamodawców. Czy wpłynie to na ilość reklam?

Nie. Po pierwsze reklamy wielkopowierzchniowe i tak do tanich nie należą, mogą więc pozwolić sobie na nie tylko największe firmy. Te mają duże obroty, duże budżety i duże wydatki na promocje, którą mogą wrzucić sobie w koszty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.