Nowy sondaż. Fatalne wiadomości dla partii rządzącej

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu „wPolityce.pl” nie ma dla Prawa i Sprawiedliwości najlepszych informacji.

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Z najnowszego sondażu wynika, że partia wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego wygrałaby wybory parlamentarne z poparciem 28 proc.

Tuż za nią są jednak Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni na które chce głosować po 22 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach są Lewica (11 proc.) i Konfederacja (10 proc.). Na PSL i Kukiz’15 chciałoby głosować po 3 proc. respondentów. 1 proc. ankietowanych nie skazało żadnego ugrupowania.

Pracownia wzięła także pod uwagę możliwość, że partia Szymona Hołowni nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Wtedy wybory wygra PiS z poparciem 31 proc., a na drugim miejscu znalazłaby się KO z wynikiem 27 proc. Na podium znalazłaby się jeszcze Lewica na którą zagłosowałoby 13 proc. respondentów. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja z 10 proc. poparciem. Podobnie, jak we wcześniejszym sondażu, do parlamentu nie dostałyby się PSL i Kukiz’15 na które głosowałoby po 3 proc. respondentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c