Nowy sondaż. Kompletne zaskoczenie i wielkie zmiany!

W nowym sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie prowadzi. Na dalszych miejscach rewolucja. Koalicja Obywatelska przestaje być drugą siłą w Sejmie.

Fot. Shutterstock

CBOS podaje, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie stycznia 73 proc. osób jest zdecydowanych, by wziąć w nich udział. 14 proc. deklaruje nieobecność, a 13 proc. jest niezdecydowanych.

Na pierwszym miejscu niezmiennie jest Prawo i Sprawiedliwość w koalicji z Porozumieniem i Solidarną Polską. Partie odrobiły straty i uzyskałyby 35 proc. głosów.

Drugą siłą w Sejmie byłaby Polska 2050 Szymona Hołowni. Na ugrupowanie chce zagłosować 18 proc. ankietowanych. Podium zamyka Koalicja Obywatelska z 14 proc. poparciem.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze Lewica i Konfederacja. Obydwa ugrupowania uzyskałyby po 5 proc. głosów. Według sondażu poza Sejmem byłyby PSL (2 proc. poparcia) oraz Kukiz’15 (1 proc.).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c